فال تولد امروز چهارشنبه 97/11/10 | فال روزانه ]چهارشنبه 10 بهمن 97

فال تولد امروز چهارشنبه 97/11/10 | فال روزانه ]چهارشنبه 10 بهمن 97

 

فال روزانه چهارشنبه 10 بهمن ۹۷ | فال حافظ امروز ۹۷/۱۱/10

 

 فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون. در مطلب زیر فال امروز همراه با فال حافظ و تعبیر آن در روز سه شنبه ۹ بهمن ۹۷ از نظرتان می گذرد.


سوء تفاهمی که بین شما و یکی از اعضای خانواده تان به وجود آمده است می تواند صبح امروزتان را خراب کند. یکی از شما نسبت به همیشه کم حرف تر شده است و همین باعث می شود که نتوانید به راحتی در مورد مشکلتان صحبت کرده و با بیان آن راه حلی برایش بیابید و به همین دلیل هم مشکلتان خیلی جدی تر از آن چیزی که هست به نظر خواهد آمد. هر دو طرف عصبی و تحت فشار و استرس هستید و همین کنار آمدن با هم را برایتان سخت می کند. پیش از هر کاری سعی کنید به اعصاب خود مسلط شوید. امروز ذهن شما روی یادگیری متمرکز شده است؛ چیزی که برای مدت ها دوست داشته اید یاد بگیرید بالاخره در دسترس شما قرار گرفته است.

دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را

دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز

باشد که بازبینیم دیدار آشنا را

تعبیر: از روزگار انتظار بی اندازه داری و مرتب گله می کنی. زیاد شکایت نکن. حوادثی برایت اتفاق می افتد تا امتحان شوی. غم دنیا را نخور اینها همه خواست خداوند است پس از روزهای خوش زندگیت نهایت استفاده را بکن و از آنلذت ببر و قدر نعمت های خدا را بدان.


متولدین اردیبهشت

درست است که هنوز تا آخر هفته خیلی باقی مانده است، اما امروز بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به تنهایی به گردش و تفریح رفته و یا در خانه بمانید و تلفن همراهتان را هم خاموش کنید! دوستان و اطرافیان شما عصبی و تحت فشار و استرس فراوان هستند و هر گونه مکالمه ی حضوری یا تلفنی با آنها ممکن است باعث بروز سوء تفاهم و شکسته شدن قلب یکی از طرفین شود. اگر مجبور هستید که حتما با دیگران در ارتباط باشید سعی کنید تا جای ممکن در مورد موضوعات جدی و تنش برانگیز صحبت نکنید و حرف هایتان را به خلاصه ترین شکل ممکن بزنید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید امروز برخلاف انتظارتان یک روز فوق العاده خواهد بود.

روز وصل دوستداران یاد باد

یاد باد آن روزگاران یاد باد

کامم از تلخی غم چون زهر گشت

بانگ نوش شادخواران یاد باد

تعبیر: زندگی بدون او برایت میسر نیست. غم دوری و هجران را نمی توان تحمل کنی ولی فعلا” چاره ای جز این نداریو با گریه و زاری کردن کاری درست نمی شود. شاید در آینده وصال یار میسر شود. با امید رسیدن به مقصود با مرگ دست و پنجه نرم کن.


متولدین خرداد

شما این اواخر فشار و استرس زیادی را تحمل کرده اید و همین موضوع باعث شده است که امروز دلتان بخواهد به خرید بروید و چیزهایی را خریداری کنید که هر چند زیبا و دوست داشتنی به نظر می رسند، اما کارایی چندانی ندارند یا حداقل شما به آنها نیازی ندارید. از آنجایی که دلتان می خواهد تغییراتی در ظاهر خودتان و خانه تان به وجود بیاورید این کار اشکال زیادی ندارد، اما به این شرط که زیاده روی نکنید و چیزهایی که در حالت عادی علاقه ای به آنها ندارید را نخرید، چون این حال شما گذراست و مغازه ها هم این روزها به راحتی چیزی را پس نمی گیرند! راه های بهتری هم برای تخلیه ی فشار و استرسی که احساس می کنید وجود دارند.

 

جز آستان توام در جهان پناهی نیست

سر مرا بجز این در حواله گاهی نیست

عدو چو تیغ کشد من سپر بیندازم

که تیغ ما بجز از ناله‌ای و آهی نیست

تعبیر: دارید خودتان را خسته می کنید و کاری از پیش نمی برید. هر چه شما در فکر وصل یار هستید او در حال فرار است پس خودتان را آزار ندهید و پافشاری تان بی مورد است.قسمت اینطور بوده.فقط دست به دعا بردارید و متوسل به قرآن شوید و مرادتان را از حق تعالی بخواهید. انشاالله که خیر است.


متولدین تیر

امروز با پیدا شدن سر و کله ی یک گروه مهمان ناخوانده فشار و استرس زیادی را به شما وارد خواهد کرد. شما دوست داشتید که امروز را به استراحت کردن بگذرانید، یا شاید هم کارهای مهمی در داخل یا خارج از منزل داشته اید که باید به آنها رسیدگی می کرده اید، اما حالا با رسیدن این مهمان ها تمام نقشه هایتان نقش بر آب شده اند و باید در خانه بنشینید و سر مهمان هایتان را گرم کنید. اگر حال و حوصله ی پذیرایی از مهمان را ندارید به آنها اصرار نکنید که برای شام یا ناهار پیش شما بمانند! البته که باید از مهمان هایتان پذیرایی کنید و رفتار شایسته ای با آنها داشته باشید، اما مجبور هم نیستید کارهایی را انجام دهید که تمایلی به آنها ندارید.

شنیده‌ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت

فراق یار نه آن می‌کند که بتوان گفت

حدیث هول قیامت که گفت واعظ شهر

کنایتیست که از روزگار هجران گفت

تعبیر: به قولی که داده ای عمل کن. کار ناتمامت را تمام کن ولی پایت را از گلیمت درازتر نکن چون باعث رسوایی ات می شود. در حق کسی بدی نکن چون نتیجه اش دامنت را می گیرد. نصیحت این پیر دانا را گوش کن تا سعادتمند شوی و گره ی کار تو باز شود. اقبال و ستاره ی تو چون خوشه ی پروین است.


متولدین مرداد

امروز حرف های ناخوشایند یکی از اطرافیانتان ممکن است باعث آزردگی خاطر و دل شکستگی شما شوند و بدتر از همه اعتماد به نفس شما را هم تحت تأثیر قرار دهند. شما اصلا انتظار شنیدن چنین حرف هایی را نداشته اید و به احتمال زیاد هم این شخص حرف هایش را با منظور خاصی نگفته است، اما به هر حال باید این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که این حرف ها بیش از آنکه در مورد شما باشند نشان دهنده ی شخصیت فردی هستند که آنها را به زبان آورده است و نباید خودتان را به خاطر آنها ناراحت کنید. سعی کنید بعدازظهرتان را در کنار آنهایی بگذرانید که دوستشان دارید و به شما احترام می گذارند.

ای شاهد قدسی که کشد بند نقابت

و ای مرغ بهشتی که دهد دانه و آبت

خوابم بشد از دیده در این فکر جگرسوز

کاغوش که شد منزل آسایش و خوابت

تعبیر: در رویا و خیال پردازی ها غرق شده ای. آرزوهایت تمامی ندارد و دور و دراز است. وقت گران مایه ی خود را تلف می کنی. هیچکس آنقدر عمر نمی کند که به تمام آرزوهایش برسد. پس همین چند صباحی را که زنده هستی از زندگیت لذت ببر. آنچه از زندگی که باید قسمتت باشد حما” به تو خواهد رسید.


متولدین شهریور

شما قصد رفتن به یک مهمانی، نمایشگاه و یا یک فعالیت اجتماعی دیگر را دارید، اما موانع کوچک و بزرگ زیادی از جمله ترافیک، فراموش کردن وسایل و یا گم کردن راه باعث خواهند شد عصبی و نگران شوید و رفتارهای غیر قابل پیش بینی از خودتان نشان دهید که با شخصیت واقعی شما مطابقت ندارند. به جای این رفتارها بهتر است خونسردی خودتان را حفظ کرده و با خودتان قرار بگذارید که به هیچ چیزی اجازه ندهید مانع وقت گذرانی شما با دوستانتان شود. خودتان را برای هر شرایطی آماده کرده و با انگیزه و انرژی تمام برای دیدار با دوستانتان و حتی پیدا کردن چند دوست جدید و با ارزش به بهترین شکل ممکن حاضر کنید.

ای فروغ ماه حسن از روی رخشان شما

آب روی خوبی از چاه زنخدان شما

عزم دیدار تو دارد جان بر لب آمده

بازگردد یا برآید چیست فرمان شما

تعبیر: قدر جوانی را بدانید. منتظر خبری خوش باشید که برای آن دست به دعا برداشته اید. از چیزی نترسید، ایمانتان شما را از هر طوفانی نجات می بخشد. به بازوی خودتان متکی باشید. خودتان را از بند مادی رها کنید و به قران توسل جوئید.متولدین مهر

امروز به صورت کاملا غیر منتظره مسئولیت رهبری یک گروه و یا صحبت کردن در برابر جمعی نسبتا بزرگ به عهده شما گذاشته خواهد شد. شاید در حالت عادی انجام این کار برای شما سخت نباشد، اما امروز دلتان می خواهد به حال خودتان گذاشته شوید و ترجیح می دهید به جای اینکه در مرکز توجه باشید در حاشیه قرار بگیرید. بخواهید یا نخواهید مجبور خواهید شد که این کار را انجام دهید، اما احساس خود را با افرادی که شما را در این موقعیت قرار داده اند در میان بگذارید. شما قصد دارید کارهای ناتمامی که عقب افتاده بودند را با عجله تمام به انجام برسانید، اما بی نظمی هایی که در محیط اطرافتان پیش می آیند اجازه نخواهند داد کارها به آن خوبی که انتظار دارید پیش بروند.

دی پیر می فروش که ذکرش به خیر باد

گفتا شراب نوش و غم دل ببر ز یاد

گفتم به باد می‌دهدم باده نام و ننگ

گفتا قبول کن سخن و هر چه باد باد

تعبیر: چرا ناامید شده ای هزاران راه چاره وجود دارد. برای رسیدن به آرزویت تلاش کن. مبنای عشق را هوس نگذار چه بسا که شیطان راهبر تو باشد. اگر برای رسیدن به معشوق عاشق نباشی و با جمال ظاهر وصال طلبی جز دردسر عایدت نخواهد شد.


متولدین آبان

امروز یک نفر با بی توجهی ها و فتار نادرست خود باعث خواهد شد که در یک کلاس درس، محیط کارتان و یا در یک جلسه ی جدی بحث متوقف شده و یا از مسیر اصلی خود خارج شود. این برای شما اصلا خوشایند نیست، اما شما از آن آدم هایی نیستید که در برابر چنین چیزی واکنش تندی از خودشان نشان می دهند. نگران نباشید و برای اینکه با این شخص وارد بحث شوید به خودتان فشار وارد نکنید. کمی صبر کنید تا اوضاع دوباره به روال عادی خود بازگردد و از حضور در این جمع لذت ببرید. امروز تمام روابط شما، از روابط کاری و دوستانه گرفته تا روابط خانوادگی و عاطفی، به خوبی پیش خواهند رفت و با صمیمیت، صداقت و گرمایی بیش از همیشه همراه خواهند بود و از بودن در کنار دیگران لذت خواهید برد.

مدامم مست می‌دارد نسیم جعد گیسویت

خرابم می‌کند هر دم فریب چشم جادویت

پس از چندین شکیبایی شبی یا رب توان دیدن

که شمع دیده افروزیم در محراب ابرویت

تعبیر: به سهولت و راحتی به مقام و مادیات نخواهی رسید. همه چیزت باید در حد کمال باشد. باطن خوب، کار حلال، هوشیاری و تقوی، در این صورت است که به هدف خواهی رسید و به هر مقام و منزلتی که رسیدی سر تعظیم در برابر خداوند فرود آر وگرنه باز همه چیز را از دست خواهی داد.


متولدین آذر

امروز بین شما و یکی از دوستانتان مشکلی به وجود آمده است که شما را به این فکر می اندازد که چه اشتباهی انجام داده اید که کار به اینجا کشیده شده است. به احتمال زیاد شما هیچ اشتباهی نکرده اید و فقط در زمان اشتباه در مکانی اشتباه قرار گرفته اید! در چنین شرایطی بهترین کاری که از دستتان برمی آید این است که بدون سرزنش کردن خودتان و یا دوستتان از این موقعیت فاصله بگیرید و در صورت لزوم حتی برای چند روز این فاصله را حفظ کنید تا اوضاع دوباره به حالت عادی بازگردد. امروز یکی از اهداف مهمتان بالاخره به مرحله ای خواهد رسید که برای مدت ها در انتظار آن بوده اید. این موقعیت باعث خواهد شد که تمام اطرافیانتان احترام بیشتری برای شما قائل شوند.

اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را

به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را

بده ساقی می باقی که در جنت نخواهی یافت

کنار آب رکن آباد و گلگشت مصلا را

تعبیر: از در آشتی درآی، وگرنه ایام جوانیت خراب می شود. کاری نکن که در زمان پیری افسوس جوانی را بخوری. در همه حال به خدا پناه ببر. مواظب باش در راهی که قدم گذاشته ای به خطا نروی. به هشدار پیران گوش کن. فریب ظواهر را نخور و فقط بنده ی خداوند باش.


متولدین دی

مسئولیت های زیادی که در محل کار و یا تحصیلتان به عهده ی شما گذاشته شده اند و انتظاراتی که خانواده و دوستانتان از شما دارند امروز به یکباره باعث شده اند بین شما و شخصی که دوست دارید اختلاف هایی به وجود بیایند. شاید حتی شرایطی به وجود بیاید که طرف مقابلتان از شما بخواهد بین او و دیگران یکی را انتخاب کنید. مواظب باشید به جای اینکه او را آرام کنید شما هم رفتارهای تند و عصبی از خودتان نشان ندهید و برداشت های اشتباه از حرف های او نداشته باشید. به خودتان یادآوری کنید که او چقدر دوستتان دارد و تنها چیزی که می خواهد کمی محبت و توجه است. در مورد وضعیتی که به وجود آمده است با او صحبت کرده و راهی برای به دست آوردن دلش پیدا کنید.

بلبلی برگ گلی خوش رنگ در منقار داشت

و اندر آن برگ و نوا خوش ناله‌های زار داشت

گفتمش در عین وصل این ناله و فریاد چیست

گفت ما را جلوه معشوق در این کار داشت

تعبیر: خداوند نعمت و رحمت زیادی به تو ارزانی داشته و آنچه را که احتیاج داری فراهم نموده است، پس مغرور نباش. او از حال تو خئب آگاه است. روزی تو قطع نمی شود. در زندگی به پستی و بلندی اعتقاد داشته باش قبله ی معبود تو فقط و فقط خداوند باشد.


متولدین بهمن

موانع غیر منتظره ای که سر راه تکمیل پروژه یا کاری که در دست انجام دارید پیش می آیند، امروز ممکن است بین شما و یکی از نزدیکانتان کدورت هایی را به وجود بیاورند. شاید حتی آنقدر عصبانی شوید که قهر کرده و محل را بدون خداحافظی ترک کنید. این نکته را به خودتان یادآوری کنید که هرکسی نگرانی ها و اولویت های خودش را دارد و رفتارها و واکنش هایش نیز تحت تأثیر این واقعیت قرار دارند. کارهایی که در انتظارتان هستند را به انجام برسانید و عصبانیت خود را با تمرکز روی کارهایتان از بین ببرید. شاید تا پایان روز و با فروکش کردن خشمتان به این نتیجه برسید که باید با این شخص صحبت کرده و یا حتی از او معذرت خواهید کنید.

آن پیک نامور که رسید از دیار دوست

آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست

خوش می‌دهد نشان جلال و جمال یار

خوش می‌کند حکایت عز و وقار دوست

تعبیر: ناشکری نکن فقط به فکر خودت نباش به دیگران هم نگاه کن. از بلاتکلیفی نجات خواهی یافت. دوستان و آشنایان کمکت می کنند. کمی طاقت بیاور. فکر نکن که تنهایی، خدا با توست. تو به مقامی می رسی که همگان حیرت می کنند و این زمان دور نیست.


متولدین اسفند


امروز صبح که از خواب بیدار می شوید خواب های نگران کننده ای که در مورد یکی از عزیزانتان دیده اید شما را به شدت نگران و آشفته خواهند کرد. شاید بهتر باشد قبل از آنکه روزتان را با این ذهن آشفته شروع کنید کمی به واقعیت ها فکر کنید. خونسردی خود را حفظ کنید و کمی منطقی باشید تا ببینید که این خواب از ترس ها و نگرانی های خود شما ریشه می گیرد و هیچ پیام و یا هشداری برای شما به همراه ندارد. احتمالا با افراد جدیدی آشنا می شوید که نقاط مشترک زیادی با شما دارند و می توانند تأثیرات مثبتی روی زندگی شما داشته باشند. خوشبختانه اهداف مختلف شما دارند به خوبی پیش می روند و به زودی موفقیت های قابل توجهی به دست خواهید آورد.

خلوت گزیده را به تماشا چه حاجت است

چون کوی دوست هست به صحرا چه حاجت است

جانا به حاجتی که تو را هست با خدا

کآخر دمی بپرس که ما را چه حاجت است

تعبیر: هر چقدر کوشش کنی همانقدر نتیجه می گیری. به امی این نباش که از غیب برایت کاری انجام شود. همه چیز برای موفقیت مهیاشت کمی همت لازم است. کوچکترین خلافی باعث می شود هر چه را به دست آورده ای از دست بدهی. پایت را از گلیم خویش درازتر نکن. خداوند گواه بر اعمال توست. تلاشت را بیشتر کن، عمر زودگذر است. شما ذکرت سلامتی برای دیگران و خود باشد.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

 • نویسنده :
 • بازدید : 682
 • دیدگاه : 0

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]