فال تولد امروز جمعه 97/10/28 | فال روزانه جمعه 28 دی 97

فال تولد امروز جمعه 97/10/28 | فال روزانه جمعه 28 دی 97


 فال در لغت به معنای طالع، بخت و نیز پیشگویی و عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون. در مطلب زیر فال امروز جمعه ۲۸ آذر ۹۷ از نظرتان می گذرد.

در هر زمینه‌ای خواهان برتری هستی و اصلاً به کم رضایت نمی‌دهی. در روابط عاطفی خودت بسیار صادق و روراستی و از هرگونه فریب و نیرنگ بدت می‌آید. دوست نداری از شما انتقاد شود و یا به خاطر کاری مورد سرزنش قرار بگیری. آدمی مثبت‌اندیش و خوش‌بین هستی و در بیشتر مواقع خوبی ما را در دیگران می‌بینی. بلندپروازی‌هایت کم نیست ولی خوش‌بینی‌هایت گاهی کار دستت می‌دهد و گرفتار حیله اطرافیان می‌شوی.

به غلامی تو مشهور جهان شد حافظ

حلقه بندگی زلف تو در گوشش باد

به کار فعلی‌ات بچسب و درپی تغییر و تحول نباش. یعنی موقعیت انجام کاری که قصدش را داری، فراهم نیست. مخصوصاً اگر قصد شراکت داری احتیاط کن. اضطراب این روزهایت شما را از حل مشکلات بازمی‌دارد. شخصی در اطرافت هست که حرف‌های منفی می‌زند و تو را از انجام کارها دلسرد می‌کند. با او وارد هیچ بحث و گفت‌وگویی نشو.

متولدین اردیبهشت

فردی تودار، فعال و رازنگهداری. عاطفی هستی و از درد و غم اطرافیان به شدت غمگین می‌شوی و هر کاری از دستت بربیاید انجام می‌دهی تا رفع گرفتاری‌شان شود. خواهان یک زندگی آرام و بی‌هیاهو هستی. به ندرت دچار افسردگی یا جسارت بیش از حد می‌شوی و تمایلی به خودنمایی نداری. البته گاهی لجوج و یک‌دنده‌ می‌شوی و در چنین شرایطی برای اطرافیان غیرقابل تحملی. خیلی دوست داری کارها مطابق میل و سلیقه شما پیش برود.

بیا که چاره ذوق حضور و نظم امور

به فیض بخشی اهل نظر توانی کرد

خبرهای خوبی به شما می‌رسد و موضوعی را با خانواده خودت درمیان می‌گذاری که باعث خوشحالی آن‌ها می‌شوی. منتظر دیگران نباش تا کارهای نیمه‌تمام شما را برایت تمام کنند. در موردی که برایت پیش آمده، به نصایح دیگران گوش کن ولی خودت تصمیم نهایی را بگیر. در بعضی موارد بدون آن که خودت بدانی دچار تنش عصبی می‌شوی در حالی که خیلی راحت از شرایط دشواری که پیش آمده، عبور می‌کنی.

متولدین خرداد

اگر امکان صحبت کردن داشته باشی، هرگز سکوت را انتخاب نخواهی کرد. همواره در جستجوی حقیقتی و نظرات خودت را با دیگران درمیان می‌گذاری و تبادل تجربیات را برای کسب موفقیت لازم می‌دانی. ذهن شما همواره مملو از افکار مختلف است. در زندگی به کسی نیاز داری که با شما همراهی کند و رویاهایت را به واقعیت نزدیک کند. طبیعتی ناآرام و رفتاری غیرقابل پیش‌بینی داری که از دید اطرافیان پسندیده نیست.

گفتم صنم‌پرست مشو با صمد نشین

گفتا به کوی عشق همین و همان کنند

این ایام برای اجرای تصمیم‌های سرنوشت‌ساز مناسب نیست. به شدت دنبال یک همراه مناسب می‌گردی تا با حمایت او به کارهایت سروسامان بدهی. اگر درست اطرافیان را زیر نظر بگیری، شخص مورد نظر در نزدیکی خودت هست. با کار سنگینی که انجام می‌دهی، نباید استراحت کافی را فراموش کنی. اعتماد به نفس خودت را دست‌کم نگیر. مشکلی که با یکی از دوستانت داری را حل کن.

متولدین تیر

مهربان و دلسوز اطرافیانی ولی به خوبی می‌دانی چه موقع باید به کمک دیگران بشتابی و چه موقع باید اجازه دهی که دیگران خودشان به بهبود وضع خویش بپردازند. دوستان زیادی داری که در مواقع ضروری با جان و دل از شما حمایت می‌کنند. خودت هم در رفع گرفتاری دیگران می‌کوشی. برای مادیات ارزش زیادی قائل نیستی ولی طوری زندگی می‌کنی که به ندرت از نظر مالی محتاج دیگران می‌شوی.

ای خرم از فروغ رخت لاله‌زار عمر

بازآ که ریخت بی‌گل رویت بهار عمر

از گرفتن شریک برای انجام کاری که در نظر داری استقبال کن. کار و تلاش شما باعث شده تا مورد توجه اطرافیان قرار بگیری و شما را فردی موفق بدانند. در یک شرایط غافلگیرکننده از شما قدردانی می‌شود و به آینده خودت امیدوار می‌شوی. در مشاجره بین دو دوست دخالت نکن مگر این که بخواهی در کمال بی‌طرفی آن‌ها را آشتی بدهی.

متولدین مرداد

به کارهای دسته‌جمعی علاقه‌مندی و در هر موقعیتی می‌دانی چگونه افراد را با هم هماهنگ کنی. فردی دوراندیشی که خودت را محدود نمی‌کنی و به خوبی می‌توانی از قدرت خودت برای انجام کارهای بزرگ استفاده کنی. مخالف سلطه و قید و بندی و به خوبی خودت را با تغییرات سازگار و با دیگران هماهنگ می‌کنی. اطرافیان روی فکر و نظرات شما حساب می‌کنند و در مواقع درماندگی از مشورت با شما بهره می‌برند.

ای پسته تو خندان زده بر حدیث قند

مشتاقم از برای خدا یک شکر بخند

تنها بودن هیچ امتیازی ندارد. وقتی مشکلات خودت را با کسانی که به شما نزدیک‌ترند، درمیان بگذاری، از سنگینی و فشار آن‌ها کم می‌شود. دوست یعنی کسی که در چنین لحظه‌هایی به دردت بخورد. برای انجام کاری دوران سختی را پشت سر گذاشتی و بقیه راه سرازیری است. تا چشم بر هم بزنی به هدفت رسیدی. اگر خوب فکر کنی می‌بینی می‌توان بدون پول هم برخی از مشکلات را از پیش‌رو برداری.

متولدین شهریور

چون معمولاً در انتظار فراهم آمدن فرصت مناسب می‌نشینی، مدت زمان درازی طول می‌کشد تا به خواسته‌هایت برسی. فردی هستی که به راحتی افکار و احساسات درونی خودت را ابراز می‌کنی ولی اصراری در دانستن عقاید و افکار دیگران نداری. از عهده مسئولیت‌ها به خوبی برمی‌آیی و ارزش خانه و خانواده و کمک و حمایت دیگران را می‌دانی. با آن که برای آینده‌ات سعی و تلاش زیادی نمی‌کنی ولی در اکثر موارد به خواسته‌های برحق خودت رسیده‌ای.

اگرچه خرمن عمرم غم تو داد بباد

به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

اگر می‌خواهی خداوند به سخنان شما گوش دهد، به سخنان او گوش بده. بهترین راه رسیدن به خدا این است که گره‌ای از کار خلق باز کنی. مطمئن باش این کار بی‌پاداش نمی‌ماند. سختی‌هایی که این روزها تحمل می‌کنی، ثمرات شیرینی برایت خواهد داشت. مراقب باش کارهای نیمه‌تمام خودت را رها نکنی که صلاح شما در انجام این کارهاست حتی اگر مشکلات‌شان زیاد باشد.

 

متولدین مهر

ممکن است خودت کمی بی‌نظم و ترتیب باشی ولی از اطرافیان انتظار نظم و ترتیب داری. خانه در مقایسه با جنجال‌ و هیاهوی دنیای بیرون باید برایت جایی آرام و بی سروصدا باشد وگرنه تعادل روحی و جسمی‌ات به‌هم می‌خورد. اهل گله و شکایت نیستی ولی به طرزی زیرکانه دلخوری های خودت را نشان می‌دهی. در زمینه تصمیم‌گیری مشکل داری برای همین انتخاب‌هایت همیشه مطابق میلت نیست و فکر می‌کنی ای کاش تصمیم دیگری گرفته بودی.

زلف تو مرا عمر درازست ولی نیست

در دست سر مویی از آن عمر درازم

در صورتی به هدف‌های خودت می‌رسی که برنامه‌ای برای تغییر بریزی و بعد برای اتفاق افتادن آن دست به کار شوی. کاری ساده‌تر از حرف زدن و کاری دشوارتر از تبدیل حرف به عمل نیست. اگر این کار دشوار را خیلی‌ها انجام دادند، پس شما هم می‌توانی. فقط کافیست دست به کار شوی. با یکی از دوستانت مشکل داری. از ابتدای آشنایی با صراحت و صداقت خواسته خودت را مطرح نکردی و کار به این جا رسید.

متولدین آبان

دوست داری محدودیت کمتر و آزادی بیشتری داشته باشی و این رازی است که دوست نداری آن را آشکار کنی. هرگز به دنبال کارهای سطح پایین و سطحی نیستی و دوست داری در هر کاری در اوج قرار بگیری. قابلیت این را داری در یک لحظه متکبر و سلطه‌جو شوی و در لحظه‌ای دیگر آرام و مطیع باشی. گاهی حس انتقام‌جویی خودت را زیر لبخندی دلنشین و رفتاری ملایم پنهان می‌کنی و در آن موقع شناخت شما واقعاً مشکل است.

من ارچه در نظر یار خاکسار شدم

رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

کنترل بر خشم و عصبانیت خیلی خوب است اما تا آن‌جا که این رفتار ملایم مورد سوءاستفاده دیگران قرار نگیرد. گذشت کن اما نه از خودت، بلکه از مسائل و مشکلات پیش آمده. نادیده گرفتن خودت این حق را به دیگران هم منتقل می‌کند. باید هم خودتان و آرزوهایتان را درنظر بگیرید و هم طرف مقابل و شرایطش را. سعی کن تنوعی را هرچند جزئی در زندگی‌ات اعمال کنی. حتی اگر خرید لباس‌های نو باشد.

متولدین آذر

دید خوشبینانه‌ای به زندگی داری و با نظر مثبت به هر چیز نگاه می‌کنی. از هیجان و جنب و جوش و تحرک خوشت می‌آید در رفتارت صداقت و یکرنگی داری و به خاطر احساسات و عواطف قوی خیلی راحت می‌توانی دیگران را جذب و موجب تحکیم روابط با آن‌ها شوی. دوست نداری زندگی را سخت بگیری و آزادی‌طلب و اهل معاشرتی. تحمل این که کسی یا چیزی مانع آزادی‌ات شود را نداری و به هر قیمتی شده آن را به دست می‌آوری.

گرم نه پیر مغان در به روی بگشاید

کدام در بزنم چاره از کجا جویم

اگر عجله‌ای در خرید نداری، سعی کن برخی خریدهای گران‌قیمت خودت را به زمانی دیگر موکول کنی. اکنون زمان مناسبی برای گرفتن شریک نیست. مشکلات خودت را شخصاً حل کن و برای هر مسئله‌ای دچار تنش عصبی نشو. مطالعات خودت را در مورد مسائل مختلف بیشتر کن. وقت آن رسیده تا کمی به روزتر شده و راه‌های جدیدی را برای ادامه زندگی امتحان کنی. اقدام به عملی باعث می‌شود بسیاری از عقاید نسبت به شما در جهت مثبت تغییر کند.

متولدین دی

به دنبال مقام و موقعیت بهتری در اجتماع هستی و حاضری هر کاری را که لازم است برای تحقق این هدف انجام دهی. فردی وظیفه‌شناس هستی و از هرگونه بی‌انضباطی متنفری. البته مشغولیات ذهنی‌ات زیاد است و گاهی چندین کار را همزمان انجام می‌دهی و آن‌وقت است که هیچ‌کدام از این کارها کامل انجام نخواهد شد. احساسات لطیفی داری که کمتر آن را بروز می‌دهی. اگر هدف خاصی را دنبال کنی، هرگز اجازه نمی‌دهی مسائل عاطفی مسیر شما را تغییر دهد.

مرا به رندی و عشق آن فضول عیب کند

که اعتراض بر اسرار علم غیب کند

مشکلات گذشته را به دست باد بسپار. آن قدر به آن‌ها فکر می‌کنی که دیگر رمقی برایت باقی نمانده. این مشکلات هرقدر هم بزرگ و اساسی باشند، باز هم می‌توانی با انتخاب‌های صحیح، آن‌ها را دور بزنی و راه جدیدی را برای رسیدن به هدف‌هایت انتخاب کنی. در محیط زندگی از احترام خاصی برخورداری. در مسائل مربوط به خانواده‌ات دخالت کن و از کنار آن‌ها بی‌تفاوت نگذر. عواقب آن به خودت هم بازمی گردد.

متولدین بهمن

از افرادی هستی که بسیار سخت قانع می‌شوی و معمولاً نظرات خودت را بیشتر قبول داری. شخص قدرتمندی هستی که از قدرت خودت به خوبی می‌توانی در راه کسب برتری‌های مادی بهره بگیری. کسب موفقیت‌های مادی برایت دور از انتظار نیست چون همیشه کمی هم خوش‌شانسی به کمکت می‌آید و به خواسته‌هایی می‌رسی که شاید برای خودت هم دور از انتظار باشد. تنهایی را دوست داری و یاد گرفته‌ای که از تنهایی نترسی.

حجاب دیده ادراک شد شعاع جمال

بیا و خرگه خورشید را منور کن

در مقابل خواسته‌های شخصی که به او علاقه‌مندی، «نه» گفتن برایت مشکل است. مراقب باش تسلیم خواسته‌های نابجای او نشوی که در آینده گرفتارت می‌کند. از اشتباهات خودت نترس و از آن‌ها درس بگیر اما مراقب باش گاهی یک اشتباه می‌تواند همه عمر ما را به باد دهد. هر ماه مقداری از درآمد خودت را کنار بگذار حتی اگر جزئی باشد. اهمیت آن را بعدها درک می‌کنی.

متولدین اسفند

بدون طمع‌ورزی و خودخواهی و یا بهره‌کشی از دیگران به کنترل امور می‌پردازی و به موفقیت‌های مادی دست می‌یابی. دارای قدرت درک بالایی هستی و یادگرفته‌ای آدم خشک و یکدنده‌ای نباشی و تعصبات بی‌جا را کنار گذاشته‌ای و نسبت به آن‌ها بی‌توجه هستی. در هر موردی سعی داری همان چیزی باشی که دیگران می‌خواهند و همواره در تلاش هستی که دنیا را جای بهتری برای زندگی بسازی.

که می‌بینم که این دشت مشوش

چرا گاهی ندارد خرم و خوش

خودت را دست‌کم نگیر. توانایی‌هایت خیلی بیشتر از این‌هاست و می‌توانی زندگی را به دلخواه خودت بسازی. کمبود اعتماد به نفس باعث شده بعد از هر مشاجره خودت را مقصر بدانی و عذاب بکشی. اگر بتوانی به جای احساس از عقل خود در تصمیم‌گیریها بهره ببری، نتایج بهتری به دست می‌آوری. مراقب وسایل باارزشت باش. ممکن است چیزی را گم کنی.

توجه : تمام حقوق مطالب محفوظ می باشد.

 • نویسنده :
 • بازدید : 325
 • دیدگاه : 0

نظرات ارسال شده

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
  کد امنیتی
  رفرش
  کد امنیتی
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]